Vybíráme předlohu

Kreslím na základě Vámi poslané fotografie. Proto vybírejte opravdu pečlivě. Důležitá je ostrost, kvalita a dostatečná velikost fotky (min. formát pohlednice). Pokud vybere snímek focený ve venkovním prostředí, dejte pozor na to, aby na obličeji nebyly nežádoucí stíny. To vše bude vidět na výsledném obraze.

Buď můžete vybrat jednu fotografii, na které bude přesně to, co chcete mít na kresleném obraze, nebo je také možné dodat několik fotografií, ze kterých výsledné dílo sestavím. Opět je ale důležité, aby fotografie byly kvalitní a obličeje (nebo hlavy) měly podobné nastínění. Něco mohu při kreslení doupravit, ale čím více budou vzorové fotografie sourodé, tím lepší výsledek.

Portrét umístěný do Vámi vybraného prostředí

Na výsledném obraze je portrétovaná osoba kreslena v prostředí (popř. v oblečení), které sami vyberete. Nejlepší a nejjednodušší je poslat k fotografii portrétovaného člověka i obrázek nebo fotku s tím, co by jste na obraze rádi měli, popř. přiložit popis konkrétní představy, jak by měl výsledek vypadat. O tom všem je samozřejmě možné se domluvit.